Moje dítě má problém

Rubrika “Moje dítě má problém” se zaměřuje na poskytování informací a rad rodičům a pečujícím osobám, kteří se potýkají s různými problémy svých dětí. Tato rubrika se věnuje problematice, která se může týkat fyzického i psychického zdraví dětí. Cílem této rubriky je pomoci rodičům a pečujícím osobám vypořádat se s různými problémy, se kterými se jejich děti potýkají, a poskytnout jim užitečné informace a rady, jak s těmito problémy pracovat a jak se jim vypořádat co nejúčinněji.

Jak podpořit duševní zdraví a stresovou odolnost dětí

Bojíte se, aby Vaše dítě v dospělosti neselhávalo? Máte strach z toho, aby se nehroutilo? Během své praxe školního speciálního pedagoga jsem potkala nespočet studentů, kteří jsou psychicky na dně, protože nezvládají náročné situace. Činí jim velké obtíže vyrovnat se s neúspěchem. Chtějí být často perfektní ve všem. Psychologové dokonce děti narozené po roce 2000 nazývají jako generaci sněhových vloček. Jsou krásní, ale tajou a hroutí se při první náročné situaci. Jak tedy podpořit duševní zdraví a stresovou odolnost dětí? Jak už od nejmenších budovat silnou a spokojenou osobnost?

Rozvod rodičů a co na to děti

Rozvod a děti

Prožíváte rozvod? Bojíte se, jak ho zvládnou Vaše děti? Jak to celé ustát, aby celá situace děti nepoznamenala…? Tolik otázek, tolik emocí… Přečtěte si moje zkušenosti. a tipy, jak dětem usnadnit přijmutí Vašeho rozhodnutí. Navíc s možností přímé podpory.

Nákupní košík
Přejít nahoru