Pohádky šesti emocí

Pohádky šesti emocí

169,00 

Plácáte se v silných emocích dětí? Nevíte, jak reagovat? Chcete děti naučit vhodně ventilovat radost, smutek, strach, hněv, žárlivost i závist? Jak tyto emoce zdravě dostat ven? Jak to naučit děti? Odpovědi najdete v Pohádkách šesti emocí!

 

Bezpečný nákup

  • Rodinný tým
  • Okamžité doručení na Váš email
  • Bezpečné platby
Spolehlivé platby

Popis

Pohádky šesti emocí

Radost – strach – smutek – hněv – žárlivost – závist

Kniha obsahuje šest pohádek, které se zaměřují na jednotlivé lidské emoce – strach, smutek, žárlivost, hněv, závist a radost. Pohádky jsou vhodné pro děti od 4 do 11 let. Děti se v nich naučí, že každá emoce má svůj důvod a že je důležité s nimi umět pracovat.

Každý příběh je doprovázen větou, která shrnuje jeho poselství. Po přečtení pohádky je vhodné se na tuto větu zaměřit a nechat ji doznít. Dítě může reagovat na příběh a zpětně vyjádřit své pocity

Kniha obsahuje otázky a náměty pro práci s konkrétními emocemi, rozdělené podle věku dítěte. Tyto otázky a náměty mohou být použity buď po přečtení pohádky, nebo průběžně v delším časovém období.

Pohádky ke čtení online zdarma, jak pracovat se smutkem. Slon Charlie mluví s Verunkou.

Skrze pohádky se děti naučí

Pohádky jsou vhodné pro čtení v klidné chvíli, kdy dítě může věnovat pozornost příběhu a aktivně s ním pracovat. Doporučuje se také, aby si dítě obrázek hlavní postavy nechalo někde na očích, aby si mohlo připomenout příběh a řešení problémové situace.

Pohádky jsou psány s ohledem na věk dítěte. Nejmenším dětem se doporučuje příběh převyprávět a zaměřit se na jeho poselství. Starší děti se mohou aktivně zapojit do čtení příběhu.

Cílem knihy je pomoci dětem lépe se orientovat ve světě emocí a naučit je, jak s nimi umět pracovat. Pohádky jsou vhodné pro čtení s rodiči, kteří mohou dítěti pomoci pochopit poselství každého příběhu.

Pohádky jsou psány s láskou a snaží se přinést do rodin pohodu, ochotu pomáhat, být spolu, držet se za ruce a žít radostný život.

Originální ilustrace

Reagujeme na potřeby dnešní generace

  • Pojmenovat své emoce
  • Vztahy mezi sourozenci
  • Respektovat a být respektován
  • Sebepřijetí a sebeláska
  • Nastavení vlastních hranic
  • Umění komunikace
SMUTEK - ZÁVIST - HNĚV - RADOST - ŽÁRLIVOST - STRACH
smutek slona

Pozitivní recenze

“Děti porozumějí tomu, že i jedna situace může vyvolat rozdílné emoce nebo porozumějí tomu, že podobná situace se může stát i někomu jinému.” Jana K.

Pohádky čteme dětem ve škole, školce i doma.

A fungují!

Časté otázky

Časté otázky a odpovědi

Kniha “Pohádky šesti emocí” je vhodná pro děti od 4 do 11 let. Každá pohádka je psána s ohledem na věk dítěte a má specifické poselství, které se snaží přiblížit dítěti tak, aby ho dokázalo pochopit.

V knize jsou zahrnuty emoce jako strach, smutek, žárlivost, hněv, závist a radost. Tyto emoce jsou běžné a každý z nás se s nimi setkává. Cílem knihy je pomoci dětem lépe se orientovat ve světě emocí a naučit je, jak s nimi umět pracovat.

Ano, pohádky jsou vhodné pro čtení v klidné chvíli před spaním. Dítě se může soustředit na příběh a aktivně s ním pracovat. Před spaním může být čtení pohádek uklidňující a příjemné.

Cílem knihy “Pohádky šesti emocí” je pomoci dětem lépe se orientovat ve světě emocí a naučit je, jak s nimi umět pracovat. Každá pohádka má své specifické poselství, které se snaží přiblížit dítěti tak, aby ho dokázalo pochopit a využít v každodenním životě.

Ano, kniha obsahuje otázky a náměty pro práci s konkrétními emocemi, rozdělené podle věku dítěte. Tyto otázky a náměty mohou být použity buď po přečtení pohádky, nebo průběžně v delším časovém období. Pomáhají dítěti lépe pochopit poselství každé pohádky a naučit se s danou emocí umět pracovat.

Doporučené aktivity jsou zahrnuty v otázkách a námětech pro práci s konkrétními emocemi. Tyto aktivity jsou vhodné pro děti různého věku a pomáhají jim lépe pochopit poselstí.

Ano, kniha je vhodná pro čtení s rodiči, kteří mohou dítěti pomoci pochopit poselství každého příběhu.

Ano, kniha je zaměřena na pomoc dětem lépe se orientovat ve světě emocí a naučit je, jak s nimi umět pracovat.

Ano, kniha může pomoci dětem lépe porozumět svým emocím a naučit je, jak s nimi umět pracovat, což může vést k lepšímu řešení konfliktů s ostatními.

Nejlepší situace pro čtení knihy jsou klidné chvíle, kdy dítě může věnovat pozornost příběhu a aktivně s ním pracovat.

Další informace

Počet stran

90

Počet pohádek

6

Určeno pro

Děti ve věku od 6 let, Školkové děti (4-6 let)

Formát

PDF velikost A5

ISBN

978-80-11-03854-0

Velikost

2,98MB

Vhodnost

Díky formátu A5 vhodné do všech čteček knih

Hodnocení (0)

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Pohádky šesti emocí“
Nákupní košík
Přejít nahoru