Pohádky šesti emocí (PDF)

Pohádky šesti emocí (PDF)

169,00 

Plácáte se v silných emocích dětí? Nevíte, jak reagovat? Chcete děti naučit vhodně ventilovat radost, smutek, strach, hněv, žárlivost i závist? Jak tyto emoce zdravě dostat ven? Jak to naučit děti? Odpovědi najdete v Pohádkách šesti emocí!

 

Spolehlivé platby

Hledáte tištěnou knihu?

Kupujte zde

 

Pohádky šesti emocí

Radost – strach – smutek – hněv – žárlivost – závist

Kniha obsahuje šest pohádek, které se zaměřují na jednotlivé lidské emoce – strach, smutek, žárlivost, hněv, závist a radost. Pohádky jsou vhodné pro děti od 4 do 11 let. Děti se v nich naučí, že každá emoce má svůj důvod a že je důležité s nimi umět pracovat.

Každý příběh je doprovázen větou, která shrnuje jeho poselství. Po přečtení pohádky je vhodné se na tuto větu zaměřit a nechat ji doznít. Dítě může reagovat na příběh a zpětně vyjádřit své pocity

Kniha obsahuje otázky a náměty pro práci s konkrétními emocemi, rozdělené podle věku dítěte. Tyto otázky a náměty mohou být použity buď po přečtení pohádky, nebo průběžně v delším časovém období.

Pohádky ke čtení online zdarma, jak pracovat se smutkem. Slon Charlie mluví s Verunkou.

Skrze pohádky se děti naučí

Pohádky jsou vhodné pro čtení v klidné chvíli, kdy dítě může věnovat pozornost příběhu a aktivně s ním pracovat. Doporučuje se také, aby si dítě obrázek hlavní postavy nechalo někde na očích, aby si mohlo připomenout příběh a řešení problémové situace.

Pohádky jsou psány s ohledem na věk dítěte. Nejmenším dětem se doporučuje příběh převyprávět a zaměřit se na jeho poselství. Starší děti se mohou aktivně zapojit do čtení příběhu.

Cílem knihy je pomoci dětem lépe se orientovat ve světě emocí a naučit je, jak s nimi umět pracovat. Pohádky jsou vhodné pro čtení s rodiči, kteří mohou dítěti pomoci pochopit poselství každého příběhu.

Pohádky jsou psány s láskou a snaží se přinést do rodin pohodu, ochotu pomáhat, být spolu, držet se za ruce a žít radostný život.

Originální ilustrace

Reagujeme na potřeby dnešní generace

  • Pojmenovat své emoce
  • Vztahy mezi sourozenci
  • Respektovat a být respektován
  • Sebepřijetí a sebeláska
  • Nastavení vlastních hranic
  • Umění komunikace
SMUTEK - ZÁVIST - HNĚV - RADOST - ŽÁRLIVOST - STRACH
smutek slona

Pozitivní recenze

“Děti porozumějí tomu, že i jedna situace může vyvolat rozdílné emoce nebo porozumějí tomu, že podobná situace se může stát i někomu jinému.” Jana K.

Pohádky čteme dětem ve škole, školce i doma.

A fungují!

Časté otázky

Časté otázky a odpovědi

Kniha “Pohádky šesti emocí” je vhodná pro děti od 4 do 11 let. Každá pohádka je psána s ohledem na věk dítěte a má specifické poselství, které se snaží přiblížit dítěti tak, aby ho dokázalo pochopit.

V knize jsou zahrnuty emoce jako strach, smutek, žárlivost, hněv, závist a radost. Tyto emoce jsou běžné a každý z nás se s nimi setkává. Cílem knihy je pomoci dětem lépe se orientovat ve světě emocí a naučit je, jak s nimi umět pracovat.

Ano, pohádky jsou vhodné pro čtení v klidné chvíli před spaním. Dítě se může soustředit na příběh a aktivně s ním pracovat. Před spaním může být čtení pohádek uklidňující a příjemné.

Cílem knihy “Pohádky šesti emocí” je pomoci dětem lépe se orientovat ve světě emocí a naučit je, jak s nimi umět pracovat. Každá pohádka má své specifické poselství, které se snaží přiblížit dítěti tak, aby ho dokázalo pochopit a využít v každodenním životě.

Ano, kniha obsahuje otázky a náměty pro práci s konkrétními emocemi, rozdělené podle věku dítěte. Tyto otázky a náměty mohou být použity buď po přečtení pohádky, nebo průběžně v delším časovém období. Pomáhají dítěti lépe pochopit poselství každé pohádky a naučit se s danou emocí umět pracovat.

Doporučené aktivity jsou zahrnuty v otázkách a námětech pro práci s konkrétními emocemi. Tyto aktivity jsou vhodné pro děti různého věku a pomáhají jim lépe pochopit poselstí.

Ano, kniha je vhodná pro čtení s rodiči, kteří mohou dítěti pomoci pochopit poselství každého příběhu.

Ano, kniha je zaměřena na pomoc dětem lépe se orientovat ve světě emocí a naučit je, jak s nimi umět pracovat.

Ano, kniha může pomoci dětem lépe porozumět svým emocím a naučit je, jak s nimi umět pracovat, což může vést k lepšímu řešení konfliktů s ostatními.

Nejlepší situace pro čtení knihy jsou klidné chvíle, kdy dítě může věnovat pozornost příběhu a aktivně s ním pracovat.

Počet stran

90

Počet pohádek

6

Určeno pro

Děti ve věku od 6 let, Školkové děti (4-6 let)

Formát

PDF velikost A5

ISBN

978-80-11-03854-0

Velikost

2,98MB

Vhodnost

Díky formátu A5 vhodné do všech čteček knih

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Pohádky šesti emocí (PDF)“

Mohlo by se Vám líbit…

Nákupní košík
Přejít nahoru