Naše pohádky pro děti

3 knížky - pohádky šesti emocí, eko-pohádky a královské ctnosti

Eko-pohádky - Čtyři ctnosti pro planetu

Osloví nejen děti, ale i dospělé čtenáře. Tyto pohádky jsou plné dobrodružství, napětí a emocí, které nás vtáhnou do kouzelného světa přírody a zvířat. Každá pohádka nás učí, jak si vážit a chránit naši planetu a jak můžeme být lepšími lidmi

Dostupné jako kniha, i jako e-book

Pohádky šesti emocí

Náš bestseller
Chcete, aby z Vašich vlastních či svěřených dětí vyrostlo něco víc než jen hodná holka a slušný kluk? Chcete naučit Vaše děti pracovat se svými pocity? Radovat se? Mít se rád? Umět si nastavit hranice? Plnit si své sny?

Dostupné jako kniha, i jako e-book

Královské ctnosti

Potřebujete konkrétní nástroj, jak podpořit odvahu u svých dětí? Jak budovat sebekázeň? Jak docílit větší samostatnosti svých dětí?
Jak naučit děti MÍT SE RÁD?
V těchto e-pohádkách ho najdete!

Dostupné jako kniha, i jako e-book

Poselství vánočních skřítků

Čtyřmi pohádkovými příběhy Vás postupně provedou skřítci z Evropy, Ameriky, Asie a Afriky. Obohatí Vás poznatky o průběhu Vánoc ve svých domovech a předají Vám svá poselství.

Pouze jako e-book

Ptačí příběhy o rozvodu, střídavé péči a nových partnerech rodičů

Inspirující příběhy, které Vašim dětem pomohou zvládnout náročné období spojené s rozvodem, vyrovnání se se střídavou péči, nebo s přijetím nového partnera, či nevlastních sourozenců. Online pohádky nabízí přímé řešení, pomohou při otevírání těchto témat u dětí v případě, že se bojíte, jak budou reagovat.

Pouze jako e-book

Pořádáme také webináře

Zobrazit všechny webináře

Novinka

4 pohádkové příběhy

pohádkové příběhy s originálními ilustracemi.

VHODNÉ PRO DĚTI 5-12 LET

Pro děti školního věku, skupinku i jednotlivce, rodiče a učitele

pRACOVITOST, STAROSTLIVOST, VYTRVALOST A ZVÍDAVOST

Inspirující příběhy, které Vám pomohou s dětma mluvit o tématu přírody. Probuďte v nich zájem o to nejcennější v našim okolí. Podpořte dětskou fantazii.

Eko-pohádky

Díky pohádkovým příběhům z této knížky se děti společně s Vámi dozví nové vědomosti o veverce, čmelákovi, žábě a žížale, které souvisí jak se zvířecí říší, tak i ochranou životního prostředí. Hlavní zvířecí hrdina vždy ukazuje některou ze ctností. Veverka odhalí svou zvídavost, žížala prokáže vytrvalost, čmelák zaujme svou pracovitostí a žába projeví starostlivost. 

Před každým příběhem naleznete krátký návod, jak děti podpořit v rozvoji jednotlivých ctností. Příběhy můžete číst v pořadí, v jakém jsou v knize seřazeny, nebo si vybrat takovou pohádku a živočicha, který je pro Vaše dítě nejvíce oblíbený. 

Nejmenším dětem doporučuji příběhy převyprávět a ubrat některé faktické informace. Zaměřte se spíše na poučení týkající se poškozeného životního prostředí. Se staršími dětmi se zase ve čtení příběhu můžete prostřídat.

Pohádky čtěte ve chvíli, kdy budete vědět, že si můžete vzájemně věnovat veškerou svou pozornost. Po přečtení se nad příběhem zamyslete a společně s dětmi diskutujte. Otázky a náměty pro práci s příběhem, jež jsou součástí každého vyprávění, můžete plnit po přečtení. 

Vy sami znáte své děti nejlépe, proto pokud Vás napadne jakýkoliv další úkol či otázka, neváhejte je použít. Když budete věřit svým pocitům, budete vědět, jak máte dítě vést.

Celým příběhem jsou proloženy návodné otázky, které Vám pomohou otevřít téma.

Novinka

3 pohádkové příběhy

pohádkové příběhy s originálními ilustracemi.

VHODNÉ PRO DĚTI 5-12 LET

Pro děti školního věku, skupinku i jednotlivce, rodiče a učitele

Rozvod, střídavá péče, nevlastní sourozenci

Inspirující příběhy, které Vašim dětem pomohou zvládnout náročné období spojené s rozvodem, vyrovnání se se střídavou péči, nebo s přijetím nového partnera, či nevlastních sourozenců.

Ptačí příběhy

Skrze ctnosti věrnost, pospolitost a porozumění poznají děti základní charakteristiku labutě, vlaštovky a kukačky. Zároveň skrze inspirující příběh snáze pochopí, co se kolem nich děje. Skrze návodné otázky Vás navedeme, jak a jaké otázky dětem vhodně pokládat.


Nabízíme přímá řešení
Online pohádky pomohou dětem s:

  • pochopení rozvodu a zachováním věrnosti rodičů dětem
  • smíření se střídavou péčí
  • naladěním se na nové sourozence
  • přijetím nového partnera rodičů
  • vypořádáním pocitů kolem rozvodu

Ukážeme Vám, jak se ptát

Bojíte se s dětmi mluvit? Nevíte, jak budou reagovat, až s nimi začnete o rozvodu, střídavé péči, novém partnerovi nebo sourozenci mluvit?

Celým příběhem jsou proloženy návodné otázky, které Vám pomohou otevřít téma.

Best seller

6 pohádkových příběhů

Vlastní originální ilustrace, navazující práce s příběhem, na teď, na delší dobu

VHODNÉ PRO DĚTI 4-12 LET

Pro děti předškolního a školního věku, skupinku i jednotlivce, rodiče a učitele

Připravte děti na skutečný život

Nenásilné a přirozené učení skrze pohádku

DÁREK PRO VÁS

Jak slon Charlie prožíval smutek

Zabředne někdy Vaše dítě do smutku? Potřebuje se naučit pracovat s touto emocí? Pojďte to vyzkoušet s naší e-pohádkou. Provedeme Vás a Vaše děti smutkem slona Charlieho a malé Verunky. Dívka našeho slona naučí, jak se o svůj smutek podělit.

smutný slon

Přidejte se ke stovce čtenářů

Budete mít tu čest poznat opici Amálku a její radost, zebru Elišku bojující se závistí, medvěda Toma, který žárlí na svou sestřičku, smutného slona Charlieho, žirafu Terezku, jež se bála, a lvici Anežku včetně jejího hněvu.

Každá pohádka je obohacena o konkrétní otázky, hry, nápady a náměty navazující na příběh. Vy tak nikdy neskončíte přečtením pohádky, ale budete na ni umět navázat a propojit ji s Vašimi vlastními životy. Nezapomněli jsme ani na vědomosti.

Novinka

4 pohádkové příběhy

pohádkové příběhy s originálními ilustracemi.

VHODNÉ NEJEN PRO DĚTI 6-12 LET

Pro děti školního věku, skupinku i jednotlivce, rodiče a učitele

Nyní i ve variantě pro předškolní děti (4-6 let)

Upravená, zjednodušená verze pro Vaše nejmenší podklady 🙂

Konkrétní návody, jak ctnosti u dětí budovat

4 strany námětů pro práci s příběhy, které můžete vzít a udělat z nich náplň třídnických hodin, etické výchovy či celého odpoledne s dětmi doma.

Obsah

Pohádkový příběh o princi Vladimírovi vypráví o tom, že i v královských školách se občas dějí nepříjemné věci. Slušně vychovaný princ Vladimír vůbec nevěděl, jak si poradit se spolužáky, kteří se mu posmívali a jak tuto počáteční ŠIKANU má vůbec ustát. Co mu pomohlo? Jak se stal odvážným?

Další pohádkový příběh vypráví o princi Martinovi, který přes lásku k tabletu a vzniklou ZÁVISLOST zapomněl na své povinnosti. Kdo mu pomohl? Kdo mu ukázal nové rozměry života a naučil ho pracovat se svojí sebekázní?

Třetí pohádkový příběh vypráví o princezně Marcele, za kterou královna všechno dělala. Marcela se naučila lhát, podvádět a nakonec zůstala sama. Co jí pomohlo? Jak se naučila samostatnosti? Pojďte se začíst do pohádky, v níž se vše dozvíte.

Poslední pohádkový příběh vypráví o princezně Anežce, která byla až přespříliš hodná. Skrze oběť pro druhé zapomínala na sebe. Až moudrá slova její královské kuchařky ji navrátila sama k sobě. Pochopila, že mít rád sám sebe je pro život moc důležité. 

Vánoční

4 pohádkové příběhy

Prožijte 4 adventní týdny se 4 kontinenty a 4 příběhy. Náměty pro práci s dětmi na doma i v hodinách

VHODNÉ PRO DĚTI 6-12 LET

Pro děti školního věku, skupinku i jednotlivce, rodiče a učitele

Oslavy Vánoc napříč zeměkoulí

Pohádkou k vědomostem a seberozvoji

Naučte děti skromnosti

Vánoce v Asii

Díky asijským skřítkům vyzkoušíte s dětmi kouzlo meditace, zklidnění se a najití smyslu života.

Vánoce v Africe

V Africe můžete našim skřítkům pomoci s chudobou, kterou se tam trápí.

Vánoce v Evropě

Evropští skřítci Vám pomohou uchopit kouzlo a podstatu Vánoc.

Vánoce v Americe

Skřítkové z Ameriky Vás mírně vykolejí svým pojetím svobody.

Nákupní košík
Přejít nahoru