Napsali o nás...

"Krásný! Ke každý pohádce jsou pak různý aktivity, úkoly apod.Doporučuju cca od 4 let, holčička ještě celou pohádku neudrží pozornost, ale těším se, až s e-bookem budeme pracovat."
Tereza Chadimová
Digitální tvůrce, @velkyholkynebreci
"Při plnění úkolů k příběhu u nás zavládlo kouzlo absolutní lásky ve chvíli, kdy mi syn řekl, že by jiné Vánoce nechtěl a ani by nic změnit nechtěl, že se mu líbí vše tak, jak máme doma, že je nejraději když jsme všichni spolu."
Michaela Geršlová
maminka dvou kluků
Nádherné pohádky šesti emocí, krásně a velmi zajímavě zpracované, pomáhají dětem pochopit své vlastní pocity a pracovat s nimi. Mnoho rodičů mě na logopedii žádá o doporučení na knížky a aktivity ohledně emocí, jak zábavnou formou seznámit a poznat, kdy se cítí veselé nebo smutné. Celkově je pro děti velmi těžké pracovat s emocemi a tady je to krásně vysvětlené. Pohádky učí děti přirozeně zábavnou formou uchopit emoce – proč vůbec vznikají, jak zkrotit své negativní pocity nebo pochopit, proč se zrovna teď se takhle cítím. Pohádky pomáhají rozvíjet společenské dovednosti jako je empatie. Děti porozumějí tomu, že i jedna situace může vyvolat rozdílné emoce nebo porozumějí tomu, že podobná situace se může stát i někomu jinému. Usnadňují rozpoznávání emocí a rozvíjí emočního povědomí. Také podporuje udržení pozornosti dítěte a aktivní poslouchání. Text pohádek je navíc velmi půvabně okořeněn krásnými citlivými ilustracemi, které pomohou celý příběh pochopit mnohem lépe. Pohádky šesti emocí nejsou určené pouze dětem, ale i jejich rodičům, protože dosti vedou k zamyšlení a otevírají témata, které rozvíjejí komunikaci a podporují respektovaní názorů druhých lidí. Jako velmi důležité vnímám i mluvení o pohádkách, a proto velmi oceňuji náměty pro další práci a inspirativní otázky, které pomohou rodiče a pedagogy navést, jak s texty efektivně pracovat. Přeji mnoho úspěchů celému týmu, protože děláte něco úžasného. Ať se pohádky líbí a těším se na další.
Jana Křípalová
logopedka, teta dvou kluků

Pokud by někdo hledal způsob, jak dětem vysvětlit emoce, mohla by se mu hodit knížka od Měníme svět dětem. Šest příběhů je doplněno aktivitami pro předškolní i školní děti.

Mgr. Ondřej Koželuh

Vysokoškolský pedagog, autor knihy Učitelem ve školce

... Etiopský skřítek už zoufale skládal hlavu do dlaní se slovy: „Kde mám vzít nápad? Jak pomoci?“ Najednou mu padl pohled do křoví, kde se pásla koza. „To je nápad!“ vykřikl. „Jaký nápad?“ volali ostatní. „Vidím kozu,“ odpověděl. „Nu, tu vidíme všichni,“ smáli se ostatní skřítkové. „Právě koza může zachránit spoustu rodin v nejchudších částech Afriky,“ odpověděl s nadšením. Ostatní skřítkové nechápali, jaká koza, jaká pomoc. Skřítek z Etiopie se však začal blaženě usmívat. Jak již víte, skřítkové se umějí přemisťovat pouhou myšlenkou a to nejen na místo, ale i v čase. Vše se najednou proměnilo a stal se další zázrak.
Skřítkové se objevili na nejvyšší hoře Kilimandžáro s výškou 5895 metrů nad mořem a sledovali reportéra z neziskové společnosti Adra, jak přiváží kozu rodině v Etiopii. Pozorovali maminku, které tekly slzy radosti, protože celá její rodina měla jídlo a mohli prožít krásné Vánoce. Maminka z Etiopie se začala usmívat. Děti dostaly mléko, rodina mohla vyrobit sýr a kozími bobky dokonce hnojit africkou půdu. „To jsou krásné Vánoce,“ radovali se afričtí skřítci....
🎄 Dnes je první adventní neděle, čas pohádkových příběhů. O jeden z nich se s námi podělila Jana Landová, kterou inspirovala Koza hrdinka. Celý příběh a mnoho dalších najdete na stránkách 👉 https://www.menime-svet-detem.cz/. My moc děkujeme!
👉 Pro všechny, kteří by chtěli také darovat nějakou tu kozu https://darek.adra.cz/produkt/koza/
adra
ADRA CZ
Humanitární organizace

Napiště vlastní recenzi

Líbí se Vám naše práce a produkty?

Napište recenze přímo k produktům, popřípadně zasdílejte svůj zážitek na googlu zde.

Nákupní košík
Přejít nahoru