Poselství vánočních skřítků

Poselství vánočních skřítků

99,00 

Čtyřmi pohádkovými příběhy Vás postupně provedou skřítci z Evropy, Ameriky, Asie a Afriky. Obohatí Vás poznatky o průběhu Vánoc ve svých domovech a předají Vám svá poselství.

Spolehlivé platby

Poselství vánočních skřítků

EvropA, AmerikA, Asie a AfrikA.

Čtenáři se dozvědí, jak se slaví vánoční svátky ve čtyřech různých kontinentech. Knihu lze využít jako učební materiál pro děti školního věku, které si mohou rozdělit do čtyř skupin a každá z nich si zpracuje jeden kontinent. Prezentaci mohou provést formou hry, divadelního představení nebo vyprávěním, a mohou využít mapu, aby na ní děti dokázaly jednotlivé kontinenty ukázat.

Knihu lze ale také využít k prohloubení vánoční atmosféry, v pohodě Vašeho domova. Naučte své děti skromnosti a naučte je, jak se slaví Vánoce po světe. 

Pro děti předškolního věku doporučuje autorka vynechat četbu příběhu a převyprávět ho vlastními slovy, přičemž je dobré vybírat to, co je podstatné pro jednotlivé státy z daného kontinentu, nebo jen určitou zemi či téma, které potřebujete s dětmi probírat. Je dobré používat mapu, aby si děti dokázaly udělat představu, kde daný kontinent leží.

Nejlépe funguje, když se svým dítětem každý týden věnujete jednomu kontinentu a následně plníte úkoly, které najdete na konci každého příběhu. Tím si dítě rozšíří obzory a získá nové informace o světě.

Evropští skřítci Vám pomohou uchopit kouzlo a podstatu Vánoc, skřítkové z Ameriky Vás mírně vykolejí svým pojetím svobody. Díky asijským skřítkům vyzkoušíte s dětmi kouzlo meditace, zklidnění se a najití smyslu života. A v Africe můžete našim skřítkům pomoci s chudobou, kterou se tam trápí.

Jana Landová v knize nejen přináší pohádkové příběhy, ale také nabízí různé aktivity a otázky k příběhu vzhledem k věku dětí, a vy se tak o Vánocích rozhodně nebudete nudit.

Doporučujeme začít přiblížením života skřítků a povídáním o nich. Děti si mohou nakreslit svou rodinu se skřítky a nalepit si obrázek na lednici nebo ve třídě. Každé dítě si může svého skřítka pojmenovat, určit mu věk a napsat jeho vlastnosti.

 

 

Kniha je vhodná pro všechny věkové kategorie a nabízí krásné vánoční příběhy pro celou rodinu.

Určeno pro

Děti ve věku od 6 let

Formát

PDF

Počet pohádek

4

Počet stran

54

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Poselství vánočních skřítků“
Nákupní košík
Přejít nahoru